انجمن تخصصی ساران هاستینگ

نسخه‌ی کامل: نقش رنگها در نقاشی ساختمان
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
روش های زیادی برای استفاده از رنگ های مختلف وجود دارد که میتوانید به فضای خانه روح و نشاط دهید.تاثیر رنگ های مختلف و استفاه از آنها در فضای مناسب از مهمترین نکات نقاشی ساختمان است.
اشنایی بارنگ های مناسب نقاشی ساختمان
رنگ های گرم در نقاشی ساختمان
رنگ های قرمز - نارنجی - زرد جز رنگ های گرم هستند . این رنگ ها موجب افزایش هیجان , بالا رفتن فشار خون و احساس گرما میشوند. این رنگ ها مناسب محیط هایی میباشد که فعالیت بدنی زیادی انجام نمیشود این رنگ ها به افراد کمک میکند دچار کسلی و خواب آلودگی نشوند.
رنگ های سرد در نقاشی ساختمان
 
رنگ های ابی - سبز جز رنگ های سرد هستند . این رنگ ها موجب ایجاد حس سرما, حس ریلکسی و کاهش فشار خون میشود.
در محیط هایی که فعالیت بدنی انجام میشود این رنگ ها موجب ارامش شده و خستگی و استرس را می کاهد. این رنگ ها مناسب فضا های پر تنش کاری نیز میباشد.
رنگ های دوگانه در نقاشی ساختمان
 
رنگ بنفش به دلیل اینکه به دو رنگ ابی و قرمز نزدیک میباشد دارای خصلت دوگانه میباشد و تاثیرات متفاوتی بر جای میگذارد .
رنگ های خنثی در نقاشی ساختمان
رنگ های سفید – خاکستری - سیاه - قهوه ای جز رنگ های خنثی هستند . استفاده از این رنگ ها فضایی باز , راحت را به ارمغان می اورد. استفاده از این رنگ ها در کنار دیگر رنگ ها موجب شفاف تر شدن اثر انها میشود . این رنگ ها در فضاهای کوچک باعث بزرگ تر دیده شدن فضا میشود.
سقف پاسیو:
پاسیو و حیاط خلوط معمولا بلا استفاده رها می شوند و فثط از نورگیر آنها استفاده می گردد.میتوان با استفاده از نورگیر سقفی بهترین پوشش سقف پاسیو و پوشش حیاط خلوط را ایجاد نمود.
نورگیر های سقفی به دلیل استفاده از پایه فایبر گلاس تا حددود مناسبی عایق گرما و سرما حساب می شوند و همچنین ای نورگیرهای سقفی(نورگیر حبابی) به علت استفاده از ورق اکریلیک (پلی گلاس) میزان امتقال نور بالای نیز دارند که با شاسی کشی مناسب و... حدود 85% نور پاسیو و حیاط خلوط را در اختیار ما می گذارند.
همچنین به علت بازشو بودن نورگیر های حبابی(نورگیر سقفی) ما قابلیت سیرکولیشن مناسب هوا و در صورت نیاز شستشوی این نورگیر های سقفی را داریم.
پوشش سقف حیاط خلوط و پوشش سقف پاسیو یکی از مهمترین عواملی هست که باعث افزایش فضای مسکونی ما می شود.