انجمن تخصصی ساران هاستینگ

نسخه‌ی کامل: نقش پنجره دوجداره در مقابله با آلودگی صوتی
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
پنجره دوجداره uPVC دارای رفتار بسیار خوبی در مقابل آتش دارد و هنگامی که منبع گرما یا شعله برداشته می شود، دیگر سوخته نمیشوند.
امروزه آلودگی صوتی به ویژه در محیط کلان شهرها، به یک بحران زیست محیطی تبدیل شده است. حتی صداهایی در حد 70 دسی‌بل که بر اثر ترافیک محیط بیرون ایجاد می شود، می تواند باعث عدم تمرکز حواس و در طول زمان به وجود آمدن استرس و عوارض دیگر گردد. تکنولوژی شیشه های آکوستیک برای مقابله با این صداهای ناخواسته  توسعه یافته است،  و می توان در هر محیطی خواه اتاق کار یک مترجم باشد و یا خانه ای نزدیک یک جاده ی پر رفت و آمد و حتی اداره ای که در مجاورت فردوگاه قرار دارد.
شیشه آکوستیک چیست؟
شیشه های آکوستیک در پنجره دوجداره به میزان قابل توجهی مزاحمت های ناشی از صداهای ناخواسته به ویژه در محل های شلوغ مانند نزدیکی بزرگراه ها، جاده های اصلی و فرودگاه ها را کاهش می دهند. حتی زمانی که پنجره دوجداره در طبقات بالا و یا روی سقف خانه ها به کار می روند، صداهای ناشی از بارش باران را هم کاهش می دهند. همچنین از پنجره دوجداره برای عایق صدای محیط داخلی هم می توان استفاده کرد، به طور مثال برای جداسازی بخش های یک اداره و یا اتاق جلسات می شود پنجره دوجداره را به کار برد.
شیشه های آکوستیک از دو یا چند لایه شیشه ای تشکیل شده اند، که با یک یا چند زیر لایه آکوستیک به هم متصل شده اند و یک پنجره دوجداره را ایجاد کرده اند. این زیرلایه ها به عنوان هسته‌ی تعدیل کننده ی صدا در پنجره دوجداره تعبیه می شوند و صدا با گذشتن از داخل آن تضعیف می شود. به طرز جالبی، تغییر در میزان ضخامت این زیرلایه ها باعث می شود که  حتی عایق صدای بهتری هم داشته باشیم. این پنجره های دارای روکش آکوستیک در عین حال تمام ویژگی های یک پنجره دوجداره معمولی را هم دارند، از ویژگی های امنیتی و حفاظتی گرفته تا استانداردهای اولیه ای که در این نوع پنجره ها باید رعایت شوند.
ترکیب شیشه های آکوستیک با سایر تکنولوژی ها
شیشه های دارای روکش آکوستیک می توانند با سایر فناوری های جدیدی که در پنجره دوجداره به کار می روند مانند عایق نور، سیستم تمیز کننده خودکار و یا شیشه های تزیینی ترکیب شوند و ویژگی های جذاب و جدیدی را در اختیار ما قرار دهند.