انجمن تخصصی ساران هاستینگ

نسخه‌ی کامل: معرفی بهترین جاذبه های گردشگری و جاهای دیدنی یونان
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
یونان با مرکزیت کشوری با فرهنگ و تمدن واقع در جنوب شرقی اروپا از جمله کشورهای محبوب گردشگران می باشد. این کشور جاذبه های گردشگری فراوانی از مکان های تاریخی فرهنگی گرفته تا سواحل و طبیعت را شامل می شود. یونان خاستگاه هنر تئاتر می باشد. در ادامه به معرفی بهترین و زیباترین جاذبه های گردشگری یونان می پردازیم.

معبد آکروپولیس واقع در شهر آتن
یکی از مراکز جذاب و دیدنی یونان معبد آکروپولیس، بر روی تپه های شهر آتن در ارتفاع 150 متری از سطح دریا واقع گردیده که به دلیل قرارگیری روی ارتفاع از تمامی نقاط شهر قابل رویت می باشد. این بنای تاریخی با معماری بسیار متفاوت متشکل از سه معبد می باشد. از جاذبه های این مکان تاریخی می توان به تئاتر روباز دیونی سوس با معماری بی نظیر اشاره نمود.


موزه آکروپولیس
موزه آکروپولیس با طراحی ترکیب فلز و شیشه در مجاورت آکروپولیس واقع گردیده است. آثار باستانی از جمله تمامی مجسمه های کشف شده از آکروپولیس در این موزه نگهداری می شود که بسیار دیدنی و جذاب است.

جزیره سانتورینی
در لیست جاذبه های گردشگری یونان می توان به جزیره زیبا و بکر سانتورینی اشاره نمود که هر ساله سیل عظیمی از گردشگران را به سمت خود جذب می نماید. جزیره سانتورینی با خانه های مکعبی زیبا میزبان گردشگرانی که طرفدار سفری خاص هستند می باشد. سواحل شنی این جزیره مکانی دل پذیر با چشم اندازی بی نظیر که گردشگران می توانند لحظات خوشی را در این مکان سپری کنند. سانتورینی به دلیل محبوبیت بالا و پر رفت و آمد بودن امکاناتی نظیر فرودگاه، کشتی و قایق را شامل می شود.جزیره میکونوس
یکی از جاهای دیدنی یونان جزیره زیبای میکونوس واقع در دریای مدیترانه می باشد. سواحل شنی این جزیره از جاذبه های گردشگری آن محسوب می شود که هرساله افراد مشهوری را به سمت خود جذب می نماید. سالن اجرای موسیقی زنده از دیگر جاذبه های جزیره میکونوس می باشد.

معبد دلفی
از جمله مراکز ثبت شده در سازمان جهانی یونسکو، معبد دلفی می باشد. معبد آپولو یکی از خدایان یونان باستان در مجموعه تاریخی دلفی واقع شده است و از اماکن مقدس و جاذبه های گردشگری این منطقه به شمار می رود. معبد دلفی با دارا بودن تئاتر و استادیوم از وسیع ترین جاهای دیدنی یونان محسوب می شود.


شهر کورفو
در سواحل غربی یونان شهر زیبای کورفو واقع گردیده که از جمله مکان های دیدنی یونان محسوب می گردد. این شهر زیبا به سبب معماری بی نظیر و خاص خود در یونسکو ثبت گردیده است. پیاده روی در کوچه های قدیمی و کافه های سنتی آن از جاذبه های کورفو به شمار می رود. قلعه های باستانی و قایق های گردشگری در این شهر بسیار مورد توجه قرار گرفته است. مسیرهای دسترسی و رفت وآمد به شهر کورفو از طریق هوایی و دریایی امکان پذیر می باشد.

 

صومعه متئورا
صومعه متئورا یکی از شگفت آورترین جاذبه های دیدنی یونان می باشد. مکان قرارگیری آن در میان دشت تسالی بر فراز صخره های مرتفع می باشد که اخیرا ثبت سازمان یونسکو شده است. به سبب ارتفاع قرارگیری آن مسیر دسترسی از طریق هلیکوپترهای مخصوص گردشگران میسر می باشد.


شهر رودس
یکی از اماکن دیدنی یونان شهر رودس با جاذبه گردشگری بالا می باشد. برج هایی متعلق به قرن 14 که در شهر رودس به چشم می خورد به جلوه ی زیبایی شهر افزوده است. نکته جالب در مورد این مکان جذاب، نبود هیچ  وسیله ی نقلیه در خیابان ها و کوچه های شهر می باشد. مسیر دسترسی به شهر رودوس از طریق هوایی و دریایی میسر می باشد.

معبد زئوس
معبد زئوس زمانی یکی از بزرگترین و مهم ترین معبدهای یونان به شمار می رفت. دلیل شهرت این معبد تندیس زئوس با ارتفاع 12 متر و ساخته شده از عاج فیل می باشد و در قسمت ریش و لباس از ورقه های طلا استفاده شده است.

https://sabzineh.ir/visa/%d9%88%db%8c%d8...%a7%d9%86/