انجمن تخصصی ساران هاستینگ

نسخه‌ی کامل: خواص بی نظیر روغن زیتون
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
۱. رشد مو را تحریک می‌کند
بسیاری از افراد از این موهایتان کم رشد می کند سقف شیشه ایی  و به اصطلاح دیر بلند می شود شکایت دارند. برای حل این مشکل اگر شما بتوانید مواد مغذی لازم را به ریشه موهایتان برسانید خواهید دید که رشد موها چه سرعتی می گیرد. ماساژ پوست سر با روغن زیتون برای تغذیه آن بسیار مفید است و ریز مغذی‌های لازم را به موها‌ و پوست می‌رساند. برای اینکه رشد موهایتان تحریک شود می توانید درب فلزی لیزری  از یک ماسک خانگی هم بهره ببرید به این صورت که ابتدا ۲ زرده تخم‌مرغ را آماده کنید و سپس ۲ قاشق غذاخوری روغن زیتون را خوب با آن مخلوط کنید. سپس این مخلوط را روی پوست‌تان بمالید کانکس  و حدود ۱۵ تا ۲۰ دقیقه صبر کنید.در نهایت، آن را با آب سرد و شامپو به طور معمول شستشو دهید.
۲. ریزش مو را کنترل می‌کند
آنتی اکسیدان‌های موجود در روغن زیتون می‌تواند مانع از ریزش مو شود و این از بهترین خواص روغن زیتون برای مو سر است. ساختمان پیش ساخته همچنین، روغن زیتون میتواند موهای شما را به خوبی تغذیه کند. امروزه روغن زیتون در همه فروشگاه‌ها موجود و به راحتی قابل دسترس است.

برای کنترل مشکل ریزش مو، فقط به روغن زیتون و عسل نیاز دارید. شما می‌توانید دو قاشق چای خوری عسل و دو قاشق چایخوری روغن را داخل یک کاسه‌ی بزرگ بریزید. سپس، این ترکیب را با یک قاشق چایخوری پودر دارچین مخلوط کنید و یک خمیر آماده کنید. می‌توانید خمیر را بر روی پوست و موی‌تان بمالید و اجازه بدهید به مدت ۲۰ تا ۲۵ دقیقه بماند. فقط یک بار در هفته و به مدت دو ماه این روش درمانی را تکرار کنید تا نتیجه را ببینید.

روغن زیتون برای مو ۳: شوره سر را درمان می‌کند
دیدن دانه های سفید و ریز پشت لباس و یقه لباس خیلی ناراحت کننده و تا حدی چندش آور است. برای درمان شوره موهایتان کمی روغن زیتون بکر را گرم کنید. سپس این روغن را روی پوست‌تان ماساژ دهید. سرتان را با یک حوله گرم بپیچید و حدود ۵۰ دقیقه صبر کنید. در نهایت، شامپو بزنید و از نرم‌کننده روی موهای‌تان استفاده کنید. این روش درمانی را ۲ تا ۳ بار در هفته تکرار کنید تا شوره سرتان از بین برود. حالا حتما به ما حق می دهید که بگوییم این از بهترین خواص روغن زیتون برای مو سر است.
۴. موخوره را درمان می‌کند
روغن زیتون موخوره موهایتان را هم درمان میکند و این نگرانی از دو پاره شدن تارهای عزیز موهایتان را برطرف میکند. کافی است ۲ قاشق غذاخوری روغن زیتون را گرم کنید و سپس آن را روی مو و پوست سر استعمال کنید. سپس، به آرامی سرتان را به مدت چند دقیقه ماساژ دهید. حالا، با استفاده از یک حوله گرم، سرتان را بپوشانید و اجازه بدهید به مدت نیم ساعت یا یک شب تا صبح بماند. پس از آن، موها را مثل همیشه شامپو کنید و نرم‌کننده بزنید. این روش درمانی را ۱ یا ۲ بار در هفته دنبال کنید.

روغن زیتون برای مو ۵: خارش کف سر را برطرف میکند
در فصول گرم سال خارش کف سر بسیار زیاد می شود تا جایی که طاقت شما به سر می آید و دلتان می خواهد تمام موهایتان را بتراشید و دور بریزید. اما قبل از اینکه عصبانیت حاصل از خارش کف سر بر شما غلبه کند از کمک روغن زیتون هم بهره ببرید. برای رفع خارش کف سر فقط به روغن زیتون و آب پیاز نیاز دارید. در ابتدا، پیاز را رنده کنید. سپس آب آن را بگیرید. این آب را با روغن زیتون رقیق کنید. از این مخلوط برای ماساژ پوست سر استفاده کنید. اجازه دهید ترکیب به مدت ۳۰ دقیقه بماند. در نهایت، موها را مثل همیشه شامپو کنید. این درمان را دو یا سه بار در هفته انجام دهید. این روش درمانی را هر هفته انجام بدهید تا زمانی که مشکل‌تان بهبود یابد.

۶. رطوبت را به موها بر می گرداند
برخی از روغن‌های طبیعی مثل زیتون میتوانند در بازگرداندن رطوبت موهای شما مفید باشند. بریا بهره مندی از اینخاصیت روغن زیتون باید روغن را حرارت داده طوری که بیش از اندازه داغ نشود و فقط تقریبا تا ۴۰ درجه سانتی گراد گرم شود. آن را روی پوست سر قرار داده، سر خود را با یک کلاه حمام به مدت یک ساعت بپوشانید و سپس آن را با آب شستشو دهید.

مطلب مرتبط: روغن برای مو: ۱۱ بهترین روغن برای تقویت و رشد انواع موها

۷. از خواص روغن زیتون برای مو سر از بین بردن شپش است
خیلی ساده قبل از خواب، مقداری روغن زیتون را روی پوست و موی‌تان بمالید. سپس، با استفاده از یک حوله‌ی نرم، سرتان را بپوشانید و اجازه بدهید شب تا صبح بماند. پس از آن، صبح موهای‌تان را شانه کنید تا شپش‌ها از سرتان خارج شوند. در نهایت، موهای‌تان را با شامپو همیشگی‌تان شستشو دهید.

۸. نرم کننده طبیعی موی سر است
شما می‌توانید روغن زیتون را به عنوان نرم‌کننده طبیعی موی سر استفاده کنید. کافی است فقط مقدار کمی از آن را روی نوک انگشتان‌تان بزنید و آن را روی موهای‌تان بمالید، بیش‌تر آن را روی نوک موها بزنید. بعد از یک دقیقه موها را خوب بشویید. این روغن باعث می‌شود موهای‌تان بدون چرب شدن هیدراته شوند. همچنین می توانید با کمک روغن زیتون یک نرم کننده خانگی هم تهیه کنید. برای تهیه این نرم‌کننده خانگی، به ۱ موز له‌شده، ۲  تا ۳ قاشق غذاخوری عسل و یک مقدار مساوی روغن زیتون (مقدار مواد تشکیل دهنده بستگی به طول موهای شما دارد) نیاز دارید. تمام ترکیبات را در مخلوط کن بریزید تا خمیری شکل شود.

این ترکیب را بر روی موهای‌تان بگذارید و اجازه بدهید به مدت ۲۵ تا ۳۰ دقیقه بماند تا خشک شود. سپس با استفاده از یک شامپوی ملایم موهای‌تان را بشویید. این ماسک را یک بار در هفته استفاده کنید تا موهایی صاف و ابریشمی به دست بیاورید.