انجمن تخصصی ساران هاستینگ

نسخه‌ی کامل: لوله بازکنی با تراکم هوا
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
لوله بازکنی با پمپ تراکم هوا یا فنر دو روش معمول برای رفع گرفتگی لوله است. گرفتگی لوله میتواند در اثر گیرکردن یک جسم حجیم یا انباشته شدن مو و … در لوله اتفاق بیافتد. اگر برای بازکردن لوله از روشهای خانگی استفاده کنید ممکن است برای مدت کوتاهی موثر باشد. میتوانید از شلنگ، اسید یا روشهای دیگر برای لوله بازکنی استفاده کنید. اما تاثیر این روش ها کوتاه مدت است و شما دوباره دچار دردسر خواهید شد.

شرکت های لوله بازکنی معمولا از دو روش لوله بازکنی با پمپ تراکم هوا یا لوله بازکنی بافنر استفاده میکنند. هرکدام از این روش ها ابزار مخصوص خود را دارد و بسته میزان گرفتگی لوله استفاده میشود. باید توجه کنید استفاده از این دستگاه ها نیاز به تخصص و مهارت دارد و شما شخصا نمیتوانید اقدام کنید.  لوله بازکنی با پمپ تراکم هوا یا لوله بازکنی با فنر هرکدام مزیت و معایب خاص خود را دارد.

لوله بازکنی با فنر 
استفاده از فنر نسبت به لوله بازکنی با پمپ تراکم هوا ابزاری معمول و پرکاربرد است. براساس تجربه اکثر شرکت های تخلیه چاه از فنر برای رفع گرفتگی لوله استفاده میکنند. به اصطلاح برای انداختن فنر ابتدا باید گرفتگی لوله تا حدی رفع شود. این کار توسط دریل انجام میگیرد و سپس اقدام به انداختن فنر داخل لوله مینمایند.
عیب کار آنجاست که سرعت بالای دریل و نبود حفاظ دور لوله ها میتواند باعث دررفتن و پرت شدن فنر شود. اما امروزه فنر با دستگاه مخصوص انداخته میشود و خطر این روش کاهش یافته است. هرچه فنر لوله بازکنی بلندتر و ضخیم تر باشد، نیروی بیشتری برای بازکردن لوله استفاده میشود. دستگاه لوله بازکنی بافنر این نیرو را به فنر وارد میکند تا ضربات حاصل از دوران گرفتگی لوله را رفع نماید.
مزیت لوله بازکنی بافنر 
رفع گرفتگی لوله با فنر به خاطر انعطاف بالای فنر میتواند بسیار موثر باشد. استفاده از فنر برای لوله بازکنی از پرکاربرد ترین روش های رفع گرفتگی لوله  است. فنر میتواند تمام پرزها و موهای داخل لوله را به خود گرفته و از لوله خارج کند. اگر جسم داخل لوله شیشه یا شی سفت باشد، فنر آنرا خورد میکند و راه لوله باز میشود.
سر فنر های لوله بازکنی به شکلی است که هر جسم سختی را میشکند. فنر به جلو حرکت میکند و تمام اجسام را خرد کرده و راه لوله را باز میکند. فنر دستگاه لوله بازکنی، کوچک و قابل است و نیاز به برق فشار قوی ندارد. تنها با فشار برق معمولی هم میتوان از فنر استفاده کرد.

برای خواندن ادامه مقاله بر روی لوله بازکنی با تراکم هوا کلیک کنید.