انجمن تخصصی ساران هاستینگ

نسخه‌ی کامل: خانه تکانی و نظافت منزل از کجا شروع کنیم؟
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
خانه تکانی و نظافت منزل

خانه تکانی و نظافت منزل اصلا کار آسانی نیست اما ضروری است. همه ما در نظافت و تمیزی منزل حساس هستیم و در این زمینه سخت گیریم. اما انجام این کارها به تنهایی میتواند به مهر گردن و ستون فقرات آسیب بزند. تمیز بودن منزل چشم نواز است و به ویژه در آستانه سال نو همه میخواهند خانه تمیز و مرتب به نظر برسد.بهتر است برای انجام خانه تکانی و نظافت منزل از شرکت های نظافتی کمک بگیرید. به این ترتیب کار سریعتر و تمیز تر پیش خواهد رفت. همچنین از درد کمر و گردن هم در امان خواهیم بود. اما برای سهولت نظافت و خانه تکانی بهتر است کارها به ترتیب و نوبت انجام گیرد. در ادامه مراحل نظافت را به ترتیب ذکر میکنیم.

تمیز کردن کمدها و گنجه ها 
ابتدا به سراغ کمدها و کشوها بروید و سعی کنید لباسهای بی استفاده را جدا کنید. بهتر است آنها را به کسانی که نیاز دارند ببخشید. بعد از آن همه چیز را دسته بندی کنید و درون کشو بگذارید. برای تقسیم بندی لباسها میتوانید از جعبه استفاده کنید تا داخل کمد و کشو را نظم دهید. انباری یا بالکن را هم بهتر است در همین مرحله مرتب کنید و همه دورریختنی ها را درون سطل زباله بیاندازید.
تمیزکردن بوفه ها

تمیز کردن و گردگیری ویترین آسان نیست. باید ابتدا وسایل و ظروف را از ویترین بیرون بیاورید و آنها را گردگیری کنید. ظروف بعد از شست و شو جلوه بهتری پیدا میکنند و میدرخشند. بعد از تمیز کردن ظرف ها نوبت گردگیری قفسه ها و طبقات است. میتوانید حالا با خیال راحت ظروف تمیز را دورن کمدها قرار دهید.برای کتابخانه هم به همین ترتیب عمل کنید. ابتدا کتابها را بیرون بیاورید و گردگیری کنید. سپس طبقات کتابخانه را تمیز کنید و پاک نمایید. بعد از آن کتابها را در جای خود بچینید و به سراغ آشپزخانه بروید.

نظافت آشپزخانه

بین مراحل نظافت منزل و خانه تکانی سخت ترین مرحله تمیز کردن آشپزخانه است. این کار میتواند یک روز کامل وقت شما را بگیرد. برای سهولت کار بهتر است قدم به قدم و از مرتب کردن کشوها و کابینت ها شروع کنید. پس ابتدا ظروف را بیرون بیاورید و تمیز کنید. تا خشک شدن ظروف به تمیز کردن داخل کابینت ها بپردازید. بهتر است برای زیر ظرف ها از سفره یا پارجه استفاده کنید تا همیشه کابینت تمیز بماند. بعد از آن سراغ یخچال و فریزر بروید.غذاها و مواد خوراکی بدون استفاده را دور بریزید و ظروف بی مصرف را دیگر داخل یخچال قرار ندهید. سپس تمام طبقات را خالی کنید و شروع به تمیز کردن با دستمال نمایید. بعد از تمیز شدن طبقات بلافاصله مواد غذایی را سرجای خود قرار دهید تا فاسد نشوند. حالا نوبت تمیز کردن کف آشپزخانه است.برای کف بهتر است ابتدا جارو بکشید تا زباله های ناشی از گردگیری جمع شوند. بعد از آن با مواد شوینده مناسب اقدام به نظافت آشپزخانه نمایید. بهتر است بلافاصله کف را خشک کنید تا کسی لیز نخورد.
نظافت سرویس بهداشتی و حمام

تمیز کردن سرویس بهداشتی از مراحل حساس خانه تکانی و نظافت منزل است. زیرا شست و شو این محل نیاز به مواد شوینده و ضدعفونی کننده دارد. در استفاده از سفیدکننده ها و ضدعفونی کننده ها خیلی احتیاط کنید. برای شروع کار ابتدا زباله ها را دور بریزید و سپس با مواد شوینده مناسب سرویس را بشوئید. سپس به سراغ دیوارها و کف بروید. برای اینکه کارتان آسان شود بهترین راه حل کمک گرفتن از شرکت نظافتی و خدماتی است.در آخر میتوانید شیرآلات را با اسپری تمیز نمایید. بهتر است در تمام این مدت هواکش سرویس ها فعال باشد و حتما از ماسک استفاده کنید. در آخر آینه را تمیز کنید و صبر کنید تا سرویس بهداشتی خشک شود.

جابجایی لوازم منزل و تغییر دکور

بسیاری از افراد تمایل دارند تا دکور منزل را تغییر دهند و تنها خانه تکانی و نظافت منزل مد نظرشان نیست. برای جابجایی اسباب داخل منزل میتوانید از شرکت های خدماتی و نظافتی کمک بگیرید. با شروع فصل گرم نیاز است تا برخی وسائل مانند بخاری جابجا شود. یا شاید بخواهید جای مبلمان را عوض کنید.بهتر است اینکار را تنها انجام ندهید و حتما از نیروهای خدماتی کمک بگیرید. شروع فصل بهار، فرصت خوبی برای این جابجایی و تغییر است. آخرین کار شما کشیدن جاروبرقی و یک گردگیری نهایی در روزهای پیش از سال جدید خواهد بود.
نظافت منزل با شرکت رسام پاک

در هرکجای تهران که ساکن هستید میتوانید همین حالا با ما تماس بگیرید و خانه تکانی را شروع کنید. نظافت منزل در روزهای پایانی سال کار سختی است و بهتر است تنهایی به انجام ان اقدام نکنید. شرکت نظافتی رسام پاک آماده پاسخگویی و همکاری با شما برای امور نظافت راه پله، نظافت ادارات، مبل شویی و … می باشد. برای شرکت نظافتی در سعادت آباد، شرکت نظافتی در شهرک غرب، شرکت نظافتی در صادقیه و شرکت نظافتی در عباس آباد و دیگر نقاط تهران با ما در تماس باشید.