انجمن تخصصی ساران هاستینگ

نسخه‌ی کامل: چاپ جعبه
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
بدون شک یکی از اصلی ترین نیازهای صنایع بسته بندی در دنیا استفاده از جعبه می باشد ، که با توجه به تلفیق علم و هنر در طراحی جعبه ، ساخت و چاپ جعبه دستیابی به اهداف سازمانی و فروش محصول (ایمنی محصول ، برندیگ ، اطلاع رسانی و بازاریابی) بسیار آسانتر و چشمگیرتر است .
معمولا ورق کاغذی یا مقوایی یا کارتنی که با چند خط تا و برش بوسیله دستگاه دایکات یا لترپرس به صورت یک بسته در می آید و وظیفه محافظت یک کالارا دارا میباشد جعبه گفته میشود. جعبه سازی و کارتن سازی توسط دستگاهای ساخت کارتن و جعبه انجام میگردد . از مجموعه کارهایی که کانون تبلیغاتی افرا انجام میدهد میتوان به موارد زیر اشاره کرد: چاپ جعبه افراگرافیک ،انواع جعبه های کادویی، طراحی و چاپ جعبه پوشاک و البسه و ساعت و جواهرات و آموزش ساخت جعبه و...
جعبه مقوایی یا جعبه لمینتی؟
بهم چسباندن دو جنس متفاوت در جعبه را اصطلاحا لمینت می نامند. جعبه های لمینت شده از چسباندن یک ورق مناسب برای چاپ با کارتن دو ، سه یا پنج لایه ، بمنظور ایجاد استحکام و تحمل وزن داخلی و فشار خارجی تولید می شوند . برای محتوای نیم کیلوگرم و بیشتر استفاده از جعبه و کارتن لمینت شده الزامی است. ترکیب مناسب براساس وزن ، قیمت ، ضربه پذیری و استانداردهای صنفی کالا انتخاب می گردد. جعبه های مقوایی برای کالاهای کمتر از ۵۰۰ گرم با استفاده از مقواهایی که در یک رو دارای پوشش مناسب چاپ هستند تولید میشوند.
طراحی مالتی مدیا
طراحی مالتی مدیا یکی از بهترین و کاملترین روشهای تبلیغاتی باشد ، که  شما به خوبی می توانید تمام فعالیت های مجموعه خود را درقالب یک سی دی مالتی مدیا به نمایش بگذارید. طراحی سی دی مالتی مدیا شما ، میتواند حاوی اطلاعات مهم و کاربردی زیادی برای کاربران شما باشد تا کاربر با استفاده از اطلاعات مالتی مدیا بتواند با کلیه خدمات و محصولات شما آشنا شود .
 فایل های تصویری ، فایل های PDF، فایل های متنی، فیلم، موزیک و هر آنچه لازم است که شما برای معرفی مجموعه خود بخواهید را می توانید با طراحی سی دی مولتی مدیا داشته باشید به همین جهت سی دی مالتی مدیا را چند رسانه ای هم می گویند.
پروژه های مالتی مدیا میتواند در قالب های مختلفی مانند : سی دی های آموزشی ، سی دی های تبلیغاتی ، کارت سی دی های تجاری ، نرم افزارهای آموزشی ، آرشیو های الکترونیک ، گالری های دیجیتال ، کتابخانه های مجازی و ... تهیه گردد.
درختان بیشماری قطع می شود تا یک کاتالوگ یا هر نوع تبلیغ کاغذی تولید شود، اگر به اهمیت نگهداری از طبیعت با دید وسیع تری نگاه کنیم به این نتیجه می رسیم که تا جای ممکن از تبلیغات کاغذی (چاپی) کمتر استفاده کنیم. ولی از آنجایی که نیاز به تبلیغات برای هر مجموعه امری ضروری است پس باید به دنبال یک راهکار دیگر بود. پیشرفت تکنولوژی باعث می شود راهکارهای جدیدی  برای جایگزینی تبلیغات کاغذی به وجود بیاید و سی دی های مولتی مدیا یا مالتی مدیا یکی از آن ها است.
تعرفه طراحی مالتی مدیا  بسیار ساده و تقریبا شبیه وب سایت می باشد با این تفاوت که شما در وب سایت به دلیل محدود بودن فضای Host و سرعت اینترنت  نمی توانید از فایل های با حجم بالا استفاده کنید ولی در مالتی مدیا این محدودیت وجود ندارد و شما به راحتی می توانید از تمام موارد ذکر شده با کیفیت بالا استفاده کنید.
 
نرم افزار های متعددی برای ساخت یک سی دی مالتی مدیا وجود دارد  از جمله ,Autoplay media studio ,Multi media bilderو در برخی از موارد از نرم افزار فلش نیز استفاده می شود که تقریبا استفاده از این نرم افزار به مرور زمان کمتر شده است. مالتی مدیا به صورت یک فایلAutorun در همه کامپیوترها به راحتی قابل اجرا می باشد.
منبع