انجمن تخصصی ساران هاستینگ

نسخه‌ی کامل: چند نکته در خرید پرده
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
برای خرید پرده در ابتدا سبک دکوراسیون خود را مشخص کنید:
در مرحله اول، سبک کلی چیدمان و دکور مورد نظر خود را مشخص نمایید. طرح های مختلف بی شماری در دسترس است بنابراین شما باید در جستجوی چیزی باشید که دکوراسیون و اثاثیه شما را تکمیل کند. به عنوان مثال برای خانه هایی با دکوراسیون کلاسیک استفاده از پرده های رنگی و یا پرده کرکره ای مناسب نخواهد بود.

[تصویر:  baroonpicweb2.jpg]

پارچه های پرده ای را در نظر بگیرید:
انتخاب پارچه مناسب برای دوخت پرده بسیار مهم است. از پنبه و ابریشم گرفته تا پولیستر و مخمل، انتخاب های زیادی در دسترس است. نوع و جنس پارچه ها تاثیر زیادی در نحوه آویز شدن آن ها خواهد داشت.

اگر خیلی سنگین باشند، ممکن است هنگام جمع کردن آنها، ظاهری مناسب پیدا نکنند اما اگر بسیار سبک باشند، ممکن است به خوبی آویز نشود. اگر مطمئن نیستید که کدام مورد برای دکوراسیون شما بهتر کار می کند بازدید از نمایشگاه و دیدن انواع پارچه های موجود به صورت حضوری ایده خوبی است.

جنس پارچه ها در میزان نوری که از خود عبور می دهند موثر است بنابراین در مورد میزان نوری که می خواهید پرده های پنجره از خود عبور دهند نیز فکر کنید. اگر تمایل دارید که بر سطح روشنایی در اتاق های خود کنترل کاملی داشته باشید ، بهتر است پارچه های ضخیم و پارچه ای را انتخاب کنید. در حالی که برای جلوه ای زیبا و شفاف ، پرده های توری و حریر مناسب هستند.

از رنگ های پرده غافل نشوید:
بسته به رنگی که شما انتخاب می کنید ، پرده های شما ممکن است به صورت یکپارچه در پس زمینه قرار گیرد و یا به صورت برجسته خودنمایی کرده و یک سبک جسورانه را ارائه دهد. از انتخاب این محصولات نترسید شما می توانید با اندکی مطالعه در زمینه انتخاب هارمونی رنگ های مناسب، با رنگ فضای اطراف خود بازی کنید و با کمی تخیل، نتایج خیره کننده ای ایجاد کنید.

به عنوان مثال، در یک فضای خنثی، پارچه های با طرح های پررنگ و جسورانه می توانند دکوراسیون را از یکنواختی خارج کنند. صرف نظر از رنگ هایی که انتخاب می کنید، حتماً جلوه آن را در اطراف دیگر اتاق تکرار کنید. با خرید کوسن های همرنگ با پرده و یا استفاده از هارمونی رنگی یکسان با مبلمان، می توانید به اتاق های خود ظاهری منسجم و حرفه ای ارائه دهید. یکی از بهترین روش ها برای هماهنگی رنگ پرده ها و مبلمان، این است که رنگ پارچه پرده ای خود را یک درجه تیره تر از چیدمان انتخاب کنید.
 
اندازه گیزی مناسب را فراموش نکنید
اندازه گیری صحیح پنجره ها برای خرید پرده یکی از مهمترین نکاتی است که باید بدان توجه فرمایید. برای انتخاب ابعاد مناسب پرده دو راه وجود دارد. یکی از روش ها استفاده از پرده های نیمه که برای پنجره های تکی و اتاق خواب و یا آشپزخانه مناسب بوده و عرض پرده کمی بیشتر از عرض پنجره و طول آن تا پایین پنجره است. روش دوم استفاده از پرده های بلندی است که مناسب فضای پذیرایی و نشیمن بوده و تا روی زمین اندازه گیری می شود. اگر می خواهید جلوه ای بلند تر به سقف خانه ی خود ببخشید بهتر است چوب پرده ها را در نزدیکی سقف نصب کنید. نصب پرده ها در این موقعیت باعث بلند تر دیده شدن سقف شده و فضاهای کوچکتر را بزرگتر نشان می دهد.