امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
برای بهترین نتیجه، مکمل های بدنسازی را چه زمانی مصرف کنم؟
#1
برای بهترین نتیجه، مکمل بدنسازی را چه زمانی مصرف کنم؟
در صورتی که مصرف کننده مکمل بدنسازی باشید ولی از دوز و زمان مصرف مکمل بدنسازی هیچ اطلاع دقیقی نداشته باشید، بدون شک متحمل ریسک بزرگی شده اید. آیا شما که علاقمند به ورزش و بدنسازی هستید، می دانید که مکمل های بدنسازی معروف و پر مصرفی همانند کراتین، گلوتامین، پروتئین و BCAA را بهتر است چه زمان و با چه دوزی مصرف کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید؟
قطعاً با دانستن بهترین زمان و دوز مصرفی که براساس تجربه حرفه ای های ورزش و مربیان بدنسازی باشد، زودتر به نتیجه رسیده و می توانید انتظار عضله سازی بیشتری داشته باشید.
ناگفته نماند که اینکار صرفه اقتصادی هم دارد، با اطلاع از زمان مناسب و میزان مصرفی مکمل ها دیگر نیاز نیست اسکوپ اضافه میل کنید یا در ساعتی که مصرف مکمل هیچ فایده ای به حالتان ندارد، مکمل ها را دور بریزید. زیرا می دانید که مثلاً بیشتر از دو اسکوپ پودر پروتئینی در این زمان مشخص هیچ فایده ای برایتان نخواهد داشت. در این مقاله در مورد بهترین دوز و زمان مصرف مکمل های ورزشی مانند گلوتامین، کراتین، پروتئین و BCAA صحبت خواهیم کرد.
بهترین زمان برای مصرف کراتین
در مورد کراتین هر موقع که میل بیشتری به خوردن کراتین داشتید، بدون شک می تواند بهترین زمان مصرف کراتین باشد. متأسفانه تحقیقات زیادی در مورد بهترین زمان مصرف کراتین وجود ندارد که بگوید مثلاً فلان ساعت بهتر از زمان های دیگر است. با این حال در ادامه سه پیشنهاد برای بهترین زمان مصرف کراتین داریم.
 یک. مربیان و کارشناسان ورزشی پیشنهاد می کنند که حدود یک ساعت و نیم مانده به تمرین ترکیبی با کراتین، کربوهیدرات (ترجیحاً آب میوه یا اسموتی) و پروتئین تهیه کرده و میل کنید. بعد از اتمام تمرین نیز مجدداً همین ترکیب را نوش جان کنید.
اینکه تمرین تان را مابین مصرف دو وعده کراتین قرار دهید، تکنیک بسیار فوق العاده ای است. زیرا اینکار باعث ایجاد حالت آنابولیک در شخص شده و جلوی تجزیه عضلات را خواهد گرفت. یعنی در زمانهایی که بیشترین میزان دریافت را دارید، کراتین و کربوهیدرات به بدنتان خواهد رسید.
دو. اگر تکنیک قبل و بعد از تمرین برایتان دشوار و پیچیده است. می توانید فقط ۵ گرم کراتین بعد از تمرین بخورید تا به هدف عضله سازی و قدرتی که می خواهید برسید.
سه. هر موقع که میل داشتید و می توانستید ۵ گرم کراتین دریافت کنید. که البته بدون شک بهترین حالت برای مصرف کراتین همان مورد اول خواهد بود.
نکته: فراموش نکنید که اگر برای اولین بار است که کراتین مصرف می کنید، بهتر است روزی ۲۰ تا ۲۵ گرم کراتین در ۵ نوبت ۵ گرمی دریافت کنید. اینکار تأثیر کراتین در بدنتان را افزایش خواهد داد، البته اینکار چندان ضرورتی ندارد. اگر تمایلی به بارگیری کراتین در روزهای ابتدایی نداشتید، مصرف ۳ تا ۵ گرم در روز نیز می تواند شما را به هدفتان برساند. ایزی دارونمایندگی مکمل های بدنسازی در ایران بوده و یکی از برندهای داروخانه اینترنتی است که می توانید از آن برای تهیه این محصولات بهره بگیرید.

 بهترین دوز مصرفی کراتین:
میزان مصرف پروتئین کراتین بیشتر بستگی به نوع کراتین دارد. به طور میانگین پیشنهاد مربیان حرفه ای، ۱ تا ۵ گرم قبل و بعد از تمرین همراه با پروتئین وی است. اگر کراتین مونوهیدرات خریداری کرده اید باید اصل «فاز بارگیری» را رعایت نموده و هر روز در ۴ تا ۵ وعده ۵ گرم کراتین مصرف کنید.
بهترین زمان مصرفی گلوتامین
پروتکل استاندارد برای میل کردن گلوتامین ۲ تا ۳ وعده ۵ گرمی در طول روز است که بهتر است یکی از این وعده ها دقیقاً قبل از رفتن به رختخواب باشد. هیچگاه میل کردن وعده گلوتامین قبل از خواب را فراموش نکنید.
زیرا بیشترین ترشح هورمون های شما زمانی است که خواب هستید. دقیقاً این همان زمانی است که زحمات و تلاش های ورزشی تان جواب داده و فیزیک بدنی تان را تغییر خواهد داد. دو وعده دیگرتان نیز بهتر است یک وعده ۵ گرمی در صبح و یک وعده ۵ گرمی در حین تمرین ورزشی تان باشد. اگر در فکر این هستید که با چند تکنیک میزان جذب پروتئین خود را از غذاها افزایش دهید.
بهترین دوز مصرفی گلوتامین
توصیه ما مصرف ۲۰ تا ۴۰ گرم گلوتامین در طول روز برای ورزشکاران حرفه ای است. بهتر است این ۲۰ گرم را در ۴ تا ۶ وعده ی جداگانه میل کنید تا گلوتامین بیشترین اثربخشی خود را داشته باشد. می توانید از مکمل های داروخانه آنلاین ایزی دارو برای تهیه انواع محصولات و برندهای مکمل ورزشی مورد نیاز و معتبر استفاده کنید.

[تصویر:  %D9%85%DA%A9%D9%85%D9%84-%D9%87%D8%A7%DB...%DB%8C.jpg]

بهترین زمان برای مصرف پروتئین ها
مکمل های پروتئینی دارای تنوع بسیار زیادی است اما مهم ترین و مشهورترین، پروتئین وی و کازئین (پروتئین شیر) است. علت محبوبیت این دو مکمل نیز به سنتز پروتئینی و هضم آسان آن برمی گردد.
پروتئین وی در زمان بسیار کوتاهی جذب بدن شده و عضلات از آن برای ریکاوری و رشدشان استفاده می کنند. با توجه به این سرعت زیاد جذب، کافی است شیک پروتئینی ای که با وی تهیه کرده اید را حداکثر یک ساعت مانده به تمرین میل کنید تا از مزایای آن بهره مند شوید.
از طرف دیگر پروتئین کازئین، دیرتر جذب می شود و در نتیجه باید ۳ تا ۴ ساعت مانده به تمرین، پروتئین کازئین را دریافت کنید تا همان اثر پروتئین وی را داشته باشد. البته یادتان باشد که میزان پروتئینی که میل می کنید، به اندازه زمان مصرف آن اهمیت دارد. در ادامه این مقاله تمام زمان هایی که می توانید پروتئین میل کنید را باهم بررسی خواهیم کرد:
بعد از تمرین. در بررسی ای که در سال ۲۰۱۳ صورت گرفت، نشان داده شد که عضله سازی تا ۳۰ تا ۴۵ دقیقه بعد از تمرین هم ادامه خواهد داشت. اما اشتباه نکنید، این زمان فوق العاده بود و با اینکار عضله سازی تان را به حداکثر خواهید رساند. بعد از تمرین، سنتز پروتئینی و تجزیه پروتئین به صورت همزمان بالا خواهد رفت. اگر پروتئین مصرف نکنید، میزان تجزیه پروتئینی تان سربه فلک خواهد کشید، که این برای عضله سازی خوب نبوده و روند آن را شاید حتی معکوس کند. از طرف دیگر تحقیقات نشان داده است که استفاده از شیک پروتئینی بعد از تمرین منجر به عضله سازی و افزایش قدرت بیشتری خواهد شد.
کمی قبل از رفتن به رختخواب. میل کردن شیک پروتئینی قبل از خواب، ارتباط مستقیمی با چربی سوزی و عضله سازی دارد. البته پروتئین کازئین برای قبل از خواب انتخاب بسیار بهتری نسبت به وی خواهد بود. زیرا این پروتئین با سرعت کمتری تجزیه شده و تا ساعت ها غذای عضلاتتان را فراهم خواهد آورد. بدین صورت حتی در حین خواب هم عضله سازی خواهید داشت!
بلافاصله بعد از بیدار شدن. مطالعات نشان داده است که حساسیت بدن به آمینو اسیدها در ساعات ابتدایی صبح بیشتر است. در نتیجه شروع روز با شیک پروتئینی وی فوق العاده مؤثر خواهد بود، در این زمان است که عضلات تان نیاز به دریافت پروتئین دارد.
اگر تصمیم داشتید به جای صبحانه از شیک پروتئینی استفاده کنید، کازئین به خاطر دیر هضم بودنش ، انتخاب خوبی است؛ چرا که جلوی پر خوری ها در طول روز را خواهد گرفت. مدت هاست که سراغ بهترین مکمل بدنسازی برای چربی سوزی و کات می گردید، قطعاً پاسخ سؤالات شما در مقاله گلچین بهترین مکمل ها برای دوره چربی سوزی و کات خواهد بود. داروخانه های اینترنتی امروزه بهترین و معتبرین مکان ها برای دریافت سریع و آنلاین محصولات ورزشی بخصوص مکمل ها هستند. می توانید از  مکمل های بدنسازی داروخانه آنلاین ایزی دارو استفاده کنید.
پاسخ


پیام‌های داخل این موضوع
برای بهترین نتیجه، مکمل های بدنسازی را چه زمانی مصرف کنم؟ - توسط parvar - 2019/05/11، 01:05 PM

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  نمایندگی تعمیرات جنرال الکتریک در کرج | بهترین نمایندگی جنرال الکتریک در کرج javidmarket 0 64 2020/09/19، 08:47 AM
آخرین ارسال: javidmarket
  مرکز تعمیر دوو در کرج | بهترین مرکز تعمیر دوو در کرج javidmarket 0 63 2020/09/19، 08:43 AM
آخرین ارسال: javidmarket
  مرکز تعمیرات بکو در کرج | بهترین مرکز تعمیرات بکو javidmarket 0 51 2020/09/19، 08:38 AM
آخرین ارسال: javidmarket
  مرکز تعمیرات اسنوا در کرج | بهترین مرکز تعمیرات اسنوا javidmarket 0 47 2020/09/19، 08:35 AM
آخرین ارسال: javidmarket
  مرکز تعمیرات بلومبرگ در کرج | بهترین مرکز تعمیرات بلومبرگ در کرج javidmarket 0 48 2020/09/19، 08:32 AM
آخرین ارسال: javidmarket

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان