امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تفاوت ویروس و بدافزار چیست
#1
 ویروس تا زمان فعال شدن خفته می ماند و قادر نیست خود را اجرا کند. شما ممکن است تصادفی ویروسی را به رایانه تان دانلود کنید اما تا زمانی که فایل را اجرا نکنید یا سندی که ویروس داخل آن جاسازی شده است را باز نکنید، فعالیت نخواهد کرد.
رایانه های شخصی حدود ۳۰ سال است که به بخشی از زندگی روزمره ما تبدیل شده اند و ویروس های رایانه ای به اندازه گذشته دیگر مرموز نیستند اما چگونه می توانیم نشانه های آلودگی دستگاهمان به ویروس را تشخیص دهیم؟.
رایانه شما به چندین طریق ممکن است به ویروس آلوده شود. ویروس نوعی بدافزار است که قابلیت تکثیر خود را دارد و به محض فعال شدن، می تواند خود را در رایانه نصب کرده و ضمن آلوده کردن رایانه، به انتشار به رایانه های دیگر ادامه دهد.
ویروس ممکن است بجز آلوده کردن رایانه و تکثیر شدن تاثیر دیگری نداشته باشد یا می تواند برای آسیب های مختلفی طراحی شود که شامل پنهان کردن اطلاعات رایانه برای باجگیری، از کار انداختن ویندوز یا تبدیل رایانه به منبع انجام حملات داس توسط هکرها است.

درباره ویروس های رایانه باید چه بدانیم؟
ویروس ها چند دهه از عمرشان می گذرد. نخستین ویروس در سال ۱۹۷۱ ایجاد شد و طوری با مفهوم بدافزار مترادف شد که برخی از افراد هر گونه بدافزاری را ویروس می نامند در حالی که درست نیست. انواع مختلفی از بدافزار وجود دارد اما ویروس ها یکی از آنها هستند.
برخلاف انواع بدافزار، ویروس تا زمان فعال شدن خفته می ماند و قادر نیست خود را اجرا کند. شما ممکن است تصادفی ویروسی را به رایانه تان دانلود کنید اما تا زمانی که فایل را اجرا نکنید یا سندی که ویروس داخل آن جاسازی شده است را باز نکنید، فعالیت نخواهد کرد.
پس از اجرای فایل یا باز کردن سند آلوده، کد ویروس فعال شده و می تواند عملیاتش را که شامل سرقت پسورد، ایمیل کردن خود به آدرسهای موجود در تماسهای کاربر یا پنهان کردن اطلاعات برای دریافت باج است را اجرا کند.

پاسخ


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان