نظرسنجی: نظرتون درباره متن و تجربه کاریتون از html5؟
این نظرسنجی بسته شده است.
خیلی عالی بود ممنون
0%
0 0%
کاش یه لینکم معرفی کنید
0%
0 0%
خوشحالم که با html5 آشنا شدم
0%
0 0%
یعنی دیگه html کاربرد نداره
0%
0 0%
میشه درباره تگ هاشم بگین
0%
0 0%
خیلی عالی بود
0%
0 0%
من دارم باهاش کار میکنم و عالیه
0%
0 0%
قابل قیاس با نسخه های قبل نیس
0%
0 0%
ممنون که این مطلب رو گذاشتین
0%
0 0%
منتظر مطلبای دیگه هستم
0%
0 0%
در کل 0 رأی 0%
*شما به این گزینه رأی داده‌اید. [نمایش نتایج]

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
معرفی html5:
خب سلام به همه دوستان عزیز
امروز میخوام درباره نسخه جدید html صحبت کنم که اسمش html5 هست.
همونطور که میدونید html یه زبان نشانه گذار هست که اسکلت صفحات وب رو میازه اونم با کمک تگ هایی که داره. اما این کافی نبود تا اینکه css به کمکش اومده با هم به دوستای خیلی صمیمی تبدیل شدن. کار css چیه؟ ظاهر صفحات وب رو میسازه که باعث جذابیت یک سایت میشه.

حالا html5 چیه؟

Html5، پنجمین ورژن زبان نوشتاری در طراحی وب سایته که در سال 1997 طراحی شد که به توسعه دادن خودش داره ادامه میده. هدف اصلی این نسخه پشتیبانی از  جدیدترین فناوری‌های چند رسانه‌ایست. طوری که خوندن آسون میکنه مداوم توسط رایانه‌ها، مرورگرهای وب، تجزیه کننده‌ها و ... قابل فهم باشه. Html5 تلاش میکنه تا بتونه HTML4، XHTML۱ و ۲HTML رو نیز پشتیبانی کنه.

در واقع Html5 پاسخی به استفاده مشترک XHTML بر روی شبکه جهانی وبه که ترکیبی از ویژگی‌های معرفی شده توسط موتورهای جستجواست. همینطور پاسخی به بسیاری از خطاهای نحوی  وب  است. این نسخه نسبت به نسخه های قبلی خودش برتری هایی داره که در ادامه  به شما معرفی میکنم.

ویژگی های فوق العاده Html5:

فراهم کردن نشانه گذاری و رابط برنامه نویسی کاربردی برای برنامه‌های پیچیده تحت وب
یک کاندیدای خوب و در صحنه حاظر برای برنامه‌های کاربردی تلفن همراه کراس پلت فرم
توانایی اجرا بر روی دستگاه‌های کم قدرت مانند گوشی‌های هوشمند و تبلت‌ها طراحی و داشتنقابلیت پشتیبانی از دستگاه‌های تلفن همراه.
پشتیبانی مرورگرهای اصلی از جمله Chrome ، Safari ، Firefox ، Opera ،  IE از Html5 وجود داره.
با استفاده از CSS3 کار می‌کند و استفاده از W3C ویژگی‌های بیشتر و چشمگیری به آن اضافه کرده.
به دلیل انعطاف پذیری بالا، برای برنامه نویسی‌های ساده و منطقی مناسبه.
درحال تبدیل شدن به یک استاندارد جدید هست.
در طراحی سایت به وسیله استانداردهای Html5، کاربرا به آسونی و سرعت بیشتر به اطلاعات دسترسی پیدا میکنن، زیرا Html5 موجب client-storage database و در نتیجه امنیت اطلاعات تضمین میشه.
local storage یکی از از ویژگی‌های برجسته Html5 هست.
Html5 با اضافه کردن شرایط جدید برای فرم‌ها، امکان شناسایی و اعتبارسنجی فرم را به صورت لوکال و سمت کلاینت فراهم‌ می‌کنه.

تفاوت اصلی بین HTML و HTML5:

حالا وقتشه که مهمترین تفاوت HTML و HTML5 رو بدونید:

در HTML از فیلم های صوتی پشتیبانی نمی شوند در حالی که درHTML5 از فیلم و صدا میشه استفاده کرد.
HTML تقریباً با همه مرورگرها سازگاره ولی  HTML5 توسط بسیاری از مرورگرهای مدرن مانند Firefox ،  Mozilla و Chrome و غیره پشتیبانی میشه.
در HTML ، گرافیک های وکتور با کمک سایر ابزارهایی مانند Silver light ، فلش و غیره پشتیبانی می شن ولی در HTML5 به طور پیش فرض از canvas و SVG پشتیبانی می شه.
در HTML از تگ <a> به عنوان anchor و همچنین برای مراجعه به لینک استفاده میشه در حالی که در HTML5 برچسب <a> فقط به عنوان پیوند لینک استفاده میشود.
در HTML از تگ <acronym> برای نمایش مخفف استفاده می شود در حالی که در HTML5 این برچسب با تگ <abbr> جایگزین شده که برای همین منظور کاربرد داره.
در HTML5 ، برچسب <table> می تونه فقط یک صفت حاشیه (border) داشته باشه که مقدار ش باید صفر یا یک باشه در حالی که در HTML می توانیم بسیاری از خصوصیات رو داشته باشیم.

امیدوارم که مطلب مورد پسندتون قرار گرفته باشه و اگر هم نظری داشتین بگین...ممنون
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  معرفی چند سایت برتر درج آگهی در ایران sere 0 93 2021/02/09، 01:15 PM
آخرین ارسال: sere
  معرفی سایت برای تشخیص اسم قالب سایت takpanjereh 4 665 2020/12/23، 09:36 AM
آخرین ارسال: navid.S
  معرفی خدمات طراحی سایت پینترست raya1300 0 152 2020/11/30، 08:03 PM
آخرین ارسال: raya1300
  معرفی پروتکل های امنیتی طراحی سایت: sitecup1 3 3,436 2019/08/20، 11:38 AM
آخرین ارسال: admin