امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تقویت قدرت مغز
#1
این مطلب به نقل از ۴ مجله معتبر پزشکی اروپایی ست و نتیجه جدیدترین تحقیقات در زمینه افزایش قدرت مغز است. طبق آخرین تحقیقات تنها ۱۴ روش زیر هستند که می توانند کارایی مغز یک فرد بیشتر از ۱۲ سال را افزایش دهند. روشهای دیگری که در سرتاسر اینترنت مشاهده می کنید ممکن است نظر شخصی باشند!
تنها ترفندهای ثابت شده علمی
طوفان فکری: یک تکنیک خلاقیت فردی یا گروهی است که طی آن با جمع آوری فهرستی از ایده‌ها که خود به خود توسط اعضا تولید می‌شود، برای رسیدن به یک جمع بندی در مورد یک مسئله تلاش می‌کنند. اگر باید مقاله‌ای تهیه کنید و یا پایان‌نامه‌ای را تحویل بدهید تکنیک طوفان فکری بسیار مناسب است. برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید!
نفس عمیق بکشید: تنفس عمیق باعث افرایش جریان خون می‌شود که این به نوبه خود به مغز شما کمک می‌کند تا بهتر کار کند. انجام ۱۰ تا ۱۵ دقیقه تنفس عمیق در طول روز نه تنها باعث عملکرد بهتر مغز می‌شود بلکه استرس را کاهش می‌دهد. ابتدا ریه‌های خود را تا جایی که جا دارد پر از هوا کنید. سعی کنید شکمتان را به سمت داخل بکشید. ۵ ثانیه هوا را در داخل ریه قرار دهید سپس آرام آن را خارج کنید.
چای سبز: نوشیدن چای سبز به اندازه ۵ فنجان در طول روز می‌تواند احتمال ابتلا به پریشانی روانی را ۲۰ درصد کاهش دهد. همچنین چای سبز باعث افزایش عملکرد مغز می‌شود (بیشتر حافظه). دقت کنید که چای سبز را فقط به صورت برگ مصرف کنید نه کیسه ای!
استراحت کنید: یکی بهترین روش‌ها برای بهبود عملکرد مغز استراحت کافی است. بعد از یک ساعت کار کردن به اندازه ۱۵ دقیقه استراحت کنید. این کار سبب ایجاد یک نوع دسته بندی در مغز می شود که یادگیری را به طرز قابل توجهی افزایش می دهد.
...
تقویت قدرت مغز

رمز انسانهای موفق چیست؟ آیا آنها باهوش ترند یا سختتر کار میکنند؟ آیا ریسک پذیر هستند و یا دوستان تاثیر گذار و قدرتمندی داردند؟ ما در این متن ۱۰ تا از رازهای موفقیت این افراد را برایتان آورده ایم تا الهام بخش شما باشند. از نظر بسیاری از بزرگان دنیا، موفقیت یعنی بهترین بودن و یا بهتر بودن از هر کس دیگر در یک حوزه خاص تا یک حد مشخص! ما هم این مقاله را با مطالعه چند مقاله از بزرگان دنیا برای شما استخراج کرده ایم.
۱-اینکه شما چطور فکر میکنید، تعیین کننده ی همه چیز است
همیشه مثبت باشید، به موفقیت فکر کنید نه شکست. از محیط های منفی دوری کنید. این ویژگی، مهمترین نکته ی این لیست است. باور به خودتان برای رسیدن به اهدافتان باید ثابت و پایدار باشد. لحظه ای که شما به خودتان بگویید من نمیتوانم، لحظه ی شکست خواهد بود، پس هرگز این جمله را به خودتان نگویید. در زمانهای متفاوت، نگرش افراد نیز متفاوت است. موارد مثبت برای افراد مثبت اتفاق می افتد. نخستین عامل موفقیت، اشتیاق است. «فریمن توماس»، طراح اتومبیل شرکت دایملر کرایسلر، اشتیاق را عامل انگیزه بخش و هدایتگر خود برای رسیدن به موفقیت می داند؛ پس افراد موفق کاری را انجام می دهند که به آن عشق می ورزند و تنها کسب درآمد به آنها انگیزه بیشتر نمی دهد. نکته جالب اینجاست که اگر کاری را با علاقه انجام دهید، پول و درآمد هم خود به خود به دست می آید.
...
رازهای موفقیت افراد مشهور

وارن بافِت، (به انگلیسی: Warren Buffett) (زادهٔ ۳۰ آوریل ۱۹۳۰) کارآفرین، بازرگان، سرمایه‌گذار و نیکوکار آمریکایی است که به‌عنوان موفق‌ترین سرمایه‌گذار قرن بیستم شناخته می‌شود. این متن از زبان پیش خدمت او-آگوستین- بیان شده است: در طول نهار در مورد کسب و کار صحبت میکرد. آگوستین میگوید غذای مورد علاقه ی بافت، گوشت گاو و لیموناد و مرغ پارمسان برای نهار بود. یا سوپ نودل مرغ و یا یک استیک وهمچنین یک دلستر برای دسر بود.

اما برای سالها او فقط یک پیشخدمت برای عادات غذایی بافت نبود بلکه شاهد میهمان های او که میلیونرهایی مانند بیل گیتس بودند نیز بوده است. آنها در مورد تجارت و کسب و کار صحبت میکردند. آگوستین میگوید من از حضور بیل گیتس کمی مضطرب بودم. سفارشات غذایی آنها را گرفتم و رفتم آنها را وارد کامپیوتر کنم، در اینحال از میان صحبت های آنها میشنیدم که قصد دارند میلیون ها دلار را از جایی به جای دیگر انتقال دهند. من فقط حیرت زده شده بودم!
...

کار کردن با وارن بافت

بازاریابی تلفنی یکی از شیوه های بازاریابی مستقیم که در آن با مشتری بالقوه یا کسانی که ممکن است مشتری بالقوه باشند تماس گرفته می‌شود و از طریق تلفن تلاش می‌شود که آن‌ها را به خرید یا استفاده از محصولات یک شرکت ترغیب کنند.مشتری می‌تواند یک مصرف کننده‌ی نهایی یا یک کسب و کار باشد.
بازاریابی تلفنی، تلاش برای ایجاد فرصتها است که برای تحقیقات بازار استفاده میشود یا با بیان ساده تر، جهت جمع آوری اطلاعات صحیح برای بکارگیری سایر تکنیک های بازار، استفاده میشود. اگر در مورد فروش تلفنی کمی نگران هستید میتوانید از بازاریابی تلفنی به عنوان یک راه عالی و بدون شکست استفاده کنید. در این حال گفته ی Zig Ziglarرا فراموش نکنید: فروشندگان خجالتی بچه های لاغر دارند! اعتماد بنفس فروش، بدست آورید تا کسب و کارتان بهبود یابد. ۱۰ نکته زیر برای بازاریابی موفق را در نظر بگیرید:
۱-یک برنامه داشته باشید
[img=0x0]https://honarfardi.com/wp-content/uploads/2018/09/word-image-49.jpeg[/img]
قبل از شروع بازاریابی تلفنی، اهدافتان را دقیقا مشخص کنید. برای تماس‌های تلفنی، هدف‌های روزانه قرار دهید و سعی کنید در هر شرایطی به آن اهداف برسید. وقتی بدانید در روز باید به تعداد مشخصی برسید، متمرکزتر و سریعتر کار خواهید کرد. برای روز بعد، همین امروز برنامه‌ریزی کنید. اولین ساعت روز کاری بسیار با ارزش است، چون با انرژی هستید، پس آنرا به تماس گرفتن اختصاص دهید و نه به برنامه‌ریزی.
...
بازاریابی تلفنی

برای تقویت قدرت مغز کارهای زیادی می توانید انجام دهید از جمله اینکه ساعت هایی را آفلاین باشید و اینترنت گردی نکنید.
گاهی اوقات بی خیال اینترنت شوید و بدون آن زندگی کنید. مثلا آخر هفته ها ایمیل و همین طور پست های شبکه های اجتماعی تان را بررسی نکنید. از فیس بوک گرفته تا وایبر، واتس آپ، لاین و تلگرام!
واقعا مجبور نیستید هربار آنلاین می شوید، وقت خود را با بررسی شبکه های اجتماعی و انجام کارهای بیهوده و وقت گیر تلف کنید. اینترنت پر از منابع آموزشی بزرگ است. از جمله دوره های آموزشی آنلاین، ویدئوهای جذاب و کاربردی و ابزارهای افزایش دامنه واژگان. به جای تلف کردن وقت خود با موضوعات بی فایده، به تغذیه مفید مغز خود بپردازید و متناسب با فعالیت های اجتماعی تان، اطلاعاتتان را افزایش دهید.
...
 اصول موفقیت در زندگی

آموخته هایتان را درر طول روز یادداشت کنید. یادتان هست وقتی مدرسه می رفتید و شب های امتحان به خصوص سالی که کنکور داشتید، چقدر از درس هایتان یادداشت بر می داشتید؟ حالا هم همان کار را انجام دهید و اصلا لازم نیست یادداشت هایتان ادبی یا طولانی باشد! همان چند دقیقه ای که صرف نوشتن آموخته های آن روز می کنید، راهی مطمئن برای افزایش قدرت مغز است. کافی است یک یادداشت 400 کلمه ای از مطالبی که هر روز می آموزید، تهیه کنید.
...

نکات مذاکره موفق

اعتماد به نفس بالا تأثیر مستقیمی بر عملکرد مغز و تقویت آن دارد. بخش عمده ای از هوشمندی با میزان اعتماد به نفس و شادی شما مرتبط است؛ پس همین الان یک کاغذ بردارید و برخلاف همیشه که فهرستی از «کارهایی که می خواهم انجام دهم» تهیه می کردید، این بار آمار«کارهایی که انجام داده ام» را بگیرید تا هم اعتماد به نفستان افزایش یابد و هم خوشحال و شاد شوید.
...
اصول موفقیت در کسب و کار

از ذهنتان کار بکشید و به خاطر بسپارید. تفاوتی نمی کند! همه بازی های ذهنی و جدول ها علاوه بر سرگرم کردن شما، می توانند با درگیر کردن مغز، روشی مفرح و موثر برای تربیت و فعال کردن مغز باشند. مدتی این روش را امتحان کنید تا ببینید سرعت پردازش مغزتان چقدر افزایش می یابد.
...
قانون جذب

اگر می خواهید باهوش تر شوید، باید دوستان باهوش داشته باشید. شاید اوایل این ارتباط ها اعتماد به نفستان کمی خدشه دار شود اما یادتان باشد رفت و آمد با کسانی که باهوش تر از شما هستند، یکی از سریع ترین راه های یادگیری است. دور و برتان را پر کنید از آدم های باهوش و سعی کنید علاوه بر حفظ فروتنی خود، همیشه تشنه دانستن باشید و از آنها چیزی یاد بگیرید.
...
پیام های موفقیت در زندگی

مهم نیست چه می خوانید، فقط بخوانید! بیشتر تحقیقات پژوهشگران نشان داده اند بهترین افزایش دهنده قدرت مغز، مطالعه و خواندن است. از روزنامه رفته تا رمان، کتاب علمی و... خلاصه هرچه دستتان رسید، بخوانید چون سوژه متن مهم نیست، کمیت اهمیت دارد!
...
نکات کسب ثروت
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان