امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ثبت شرکت با مسئولیت محدود چگونه انجام می شود؟
#1
-ابتدا به سایت sherkat.ssaa.ir باید مراجعه کرد و با کلیک بر روی "سامانه پذیرش تأسیس"، اطلاعاتی که از شما خواسته شده را با دقت تمام و به طور کامل وارد کنید.

-بعد از طی نمودن مراحل ثبت شرکت با مسئولیت حدود، در صورتی که کارشناس مربوطه در اداره ثبت شرکت ها، نقصی در اطلاعاتی که شما پر کرده اید مشاهده نکند، باید مدارک را از طریق پست به اداره ثبت شرکت ها ارسال نمایید. پس از ارسال پستی، شماره مرسوله باید از طریق سامانه وارد پرونده شود. لازم به ذکر است در صورتی که تا حداکثر 24 ساعت پس از پست مدارک، بارکد پستی را در سامانه وارد نکنید، پرونده عیناَ عودت می گردد.

با تحویل مدارک ثبت شرکت مسئولیت محدود به اداره ی ثبت شرکت ها، پرونده به کارشناس ارسال می شود و سیستم در وضعیت ارجاع به کارشناس قرار می گیرد. پس از بررسی کارشناس پرونده، سه مورد ممکن است پیش آید:

1) رد پرونده ی ثبت شرکت با مسئولیت محدود. این وضعیت به این معنا است که پرونده ی ثبت دارای ایرادی است که قابل رفع نمی باشد و می بایست کلیه مراحل ثبتی از ابتدا از سر گرفته شود.

2) نقص پرونده ثبت شرکت که در این حالت ایراد قابل رفع می باشد. بنابراین باید نسبت به رفع ایرادات پرونده اقدام کرد و توسط پاکت های رفع نقص مجدداً به اداره ثبت شرکت ها ارسال نمود.

3) ارسال برای صدور آگهی. در صورتیکه مدارک ارسالی، ایرادی نداشته باشد این وضعیت رخ می دهد. در صورت عدم ایراد در مدارک، مسئول مربوطه پس از ثبت در دفتر و تعیین شماره ی ثبت شرکت، اقدام به درج اظهارنامه می نماید و در ذیل ثبت دفتر از شخص معرفی شده توسط شرکاء (که خود از شرکاء و یا وکیل رسمی شرکت می باشد) با قید جمله ی "ثبت با سند برابر است" امضاء اخذ می نماید.
سپس آگهی تایپ شده باید توسط رئیس اداره ی ثبت شرکت ها امضاء شود. یک نسخه از مدارک، در پرونده ی شرکت ضبط می شود و در بایگانی اداره ثبت شرکت ها نگهداری خواهد شد. یک نسخه ی دیگر از مدارک (تقاضانامه - شرکت نامه - اساسنامه - صورت جلسه مجمع عمومی موسس - صورت جلسه ی هیات مدیره) ممهور به مهر اداره ی کل ثبت شرکت ها و مالکیت صنعتی شده و تحویل متقاضی می گردد.

- متقاضی مدارک مربوط به خود و پرونده متشکله را به قسمت دبیرخانه اداره کل ثبت شرکت ها و مالکیت صنعتی برده و پس از ثبت آگهی در دفتر اندیکاتور، مسئول مربوطه نسبت به درج شماره ثبت دفتر و ممهور نمودن آگهی تایپ شده اقدام و پرونده متشکله را ضبط و بقیه مدارک تحویل متقاضی می گردد.

- متقاضی پس از تحویل گرفتن مدارک مربوط به خود، نسخه ی دوم آگهی تأسیس را به واحد روابط عمومی مستقر در اداره ی کل ثبت شرکت ها و مالکیت صنعتی جهت درج در روزنامه ی کثیرالانتشار تحویل و نسخه ی اول آگهی تایپ شده تاسیس شرکت را به دفتر شرکت سهامی روزنامه ی رسمی ،جهت درج در روزنامه ی رسمی تسلیم می نماید.


تذکر: در صورتی که به آگهی ثبت شرکت با مسئولیت محدود قبل از انتشار در روزنامه ی رسمی نیاز فوری باشد، چند نسخه فتوکپی از آگهی تأسیس تهیه و هنگام تحویل اصل آگهی به دفتر روزنامه ی رسمی فتوکپی ها توسط دفتر روزنامه ی رسمی ممهور به مهر می گردد که دارای اعتبار مربوطه خواهد بود.
پاسخ


موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  چند نکته مهم در ثبت شرکت در استرالیا kare 1 66 2020/05/24، 08:36 PM
آخرین ارسال: zahraahmadi
  شرایط ثبت شرکت تولید مواد شیمیایی چیست؟ comreg 0 50 2020/05/20، 07:02 AM
آخرین ارسال: comreg
  دلیل محبوبیت شرکت آرنا گستر چیست ؟ zahramoradi 0 120 2020/05/13، 05:14 AM
آخرین ارسال: zahramoradi
  ثبت شرکت حقوقی hoghoghimatlab 0 77 2020/05/11، 01:16 PM
آخرین ارسال: hoghoghimatlab
  تعیین نام شرکت hoghoghimatlab 0 57 2020/05/09، 09:11 AM
آخرین ارسال: hoghoghimatlab

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان