امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سئو سایت به تنهایی نمی تواند به فروش شما کمک کند
هر هفته با مشتريان بالقوه SEO که از من مي خواهند "زنگ تلفن آنها را بسازم" صحبت ميکنم. اين يک درخواست شرافتمندانه است، اما من با اين کار مخالفت مي کنم، زيرا در بسياري موارد، SEO به تنهايي نمي تواند مشکلات آنها را حل کند. SEO فقط مي تواند به آنها کمک کند.من فکر مي کنم بازاريابي اينترنتي براي بسياري از شرکت هاي کوچک مهم است، زيرا در مقايسه با ساير تاکتيک هاي بازاريابي نسبتا ارزان است.مشکل اين است که اکثر صاحبان کسب و کارهاي کوچک مي خواهند شما وب سايت هايي که خودشان طراحي کرده اند يا در پنج يا چند سال بيشتر به روزرساني نکرده اند، بازاريابي کنيد. نظر من اين است که دوست دارم SEO آنها را انجام دهم، احساس مي کنم که من پول خودم را دريافت مي کنم و در عوض چيزي به آنها نمي دهم.
سئو طبيعي (Organic SEO rocks)
من به آن اعتقاد دارم و سالهاست که از آن چيزهاي زيادي کسب کردم. اما بهينه سازي موتور جستجو تنها تا اين حد ادامه خواهد داشت. شما بايد يک وب سايت مناسب براي ارائه به بازديد کنندگان هنگامي که آنها مي رسند داشته باشيد. براي نشان دادن هدف، من قصد دارم از Randy به عنوان مثال استفاده کنم. رندي من را روز دوشنبه فرا خواند و از من خواسته بود که "زنگ تلفنش را بسازم". من به او گفتم که مي توانم، اما ما نياز داريم که وب سايتتان  و سئو با هم هماهنگ شوند، زيرا SEO به تنهايي کار نخواهد کرد. Randy در ابتدا به من اعتماد نداشت، بنابراين ما بحثي صادقانه در مورد وب سايت و آنچه که به بازديد کنندگان ارائه مي دهد، داشتيم.
اگر صاحب يک کسب و کار کوچک، حتي در مورد مشارکت در يک کمپين SEO اينترنتي فکر مي کند، ابتدا بايد به وب سايت خود نگاهي بيندازد و چند سوال را از خود بپرسد.من فکر مي کنم اين پانزده سوال واقعا مي تواند به آنها کمک کند و تعيين کننده اين باشد که آيا يک کمپين سئو مورد نياز است يا اينکه نياز دارد براي اولين بار با يک طراح وب سايت شروع به کار کند. بگذاريد از طريق اين پانزده سؤال، براي صاحبان وبسايت گامي بگذاريم تا ببينيم که وب سايت جاري Randy چگونه بالا مي رود.
پانزده سوالي که همه صاحبان کسب و کارهاي کوچک بايد از خودشان بپرسند
1. اولين تصور واحساسي که وبسايت شما به بازديد کننده مي دهد چيست؟ استرس. کلمه اي که آن را براي من توصيف مي کند.به محض اين که من وارد وب سايت Randy مي شوم، يک ويديو شروع به پخش مي کند و هر وقت که صفحه اصلي را ميزنم همه چيز دوباره پخش ميشود. من سر و صداي زمينه را دوست ندارم و ويدئوها به معناي واقعي کلمه به من استرس وارد مي کند.
2.اولين چيزي که شما متوجه ميشويد چيست؟ تعداد زيادي لينک .Randy  سئو خودش را انجام داده است و صفحه اصلي آن 19 لينک در چهار پاراگراف متن است. آنچه که هنوز هم خسته کننده و بد است، کلمه کليدي است. او چندين لينک در يک صفحه دارد و به سادگي از کلمات کليدي مختلف براي هر لينک استفاده مي کند.کلمات کليدي stuffing = جريمه گوگل.اين از نظر جستجو به او کمک نميکند همچنين اين اصلا کمک نمي کند که يک تجربه بازديد کننده مثبت را ايجاد کند.  
3. آيا بررسي سي و دوم از صفحه اصلي بيانگر اين موضوع است که شرکت شما درباره چه چيزي است؟ بله، من قطعا ميدانم که اينطور است.
4. آيا وب سايت درمورد اهداف مخاطبتان و يا بازديد کنندگان شخصيتان صحبت مي کند؟ نه خيلي زياد. متن او براي موتورهاي جستجو نوشته شده است، نه براي کاربر. به عنوان بازديد کننده من بسياري از آنها را قرمز ميبينم. يعني متن آن قرمز است،لينک ها قرمز رنگ هستند، لينک ها نيز کلمات آندرلاين(underlined) قرمز رنگ هستند و من بايد تلاش کنم که متن واقعي را بخوانم. صفحه اصلي  سيلي از اطلاعات است و نميتواند يک بازديد کننده را از ديگري تشخيص دهد.
5.آيا بازديد کننده وب سايت از آنچه که بايد در هنگام فرود در صفحه اصلي انجام دهد، درک درستي دارد؟ به عنوان بازديد کننده به من "CALL NOW XXX-XXX-XXXX" گفته شده است. متاسفانه اين همه چيزي است که مي بينيم. Randy داراي محتواي و فيلم هاي زيادي است، اما تلاش مي کنم تا رمزگذاري شوند که کجا بايد بروند. من  واقعا سرگردان هستم. من اعتقاد دارم که بخشي از اين به اين دليل است که تمام متن قرمز دوست داشتني (بله حتي محتوا) محور است. کلاه گشاد گداشتن نيز يک مشکل است، زيرا فورا بازتاب آن از بين ميرود. و من فرياد مردم را که دردناک و ناراحت کننده است را دوست ندارم

6. آيا مسيريابي و جهت يابي آسان و واضحي براي بازديد کنندگان وب سايت مشخص شده است؟ بله. هنگامي که از تمام متن قرمز بگذريم و نوار مسيريابي را مشاهده مي کنيم، گزينه و منوهاي آن واضح هستند.
7. آيا در همه مرورگرهاي اصلي قابل استفاده و بدون دردسر است؟ نه. اين در Chrome(کروم)، Safari و Firefox (فايرفاکس) به خوبي کار نميکند. من اينترنت اکسپلورر را چک نکرده ام، زيرا قبلا سه مرورگر را تاييد کرده ام، بنابراين چهارمي فقط نمک روي زخم هايم است. کادرها به  متن ها آويزان هستند، متن ها در کادر قرار نمي گيرند و حدود يازده اينچ يک صفحه خالي در پايين هر صفحه وجود دارد. اين فقط صفحه اول آن است، اما من هدفم را بيان کردم بنابراين ديگر ادامه نخواهم داد.
8. آيا "دکمه فراخواني" به وضوح تعريف شده و قانع کننده است؟ من مي دانم که قصد دارم تماس بگيرم و مي دانم که بايد يک پرونده را ارسال کنم، متاسفانه عملکرد ارسال در صفحه تماس با متن پوشانده شده است. مسئله بزرگتر اين است که من دليلي قانع کننده براي تماس و يا دادن آدرس ايميلم ندارم.
9. بازديد کنندگانتان چگونه با شما ارتباط برقرار مي کنند؟ همانطور که قبلا گفتم، دستورالعمل هايي براي تماس وجود دارد. يک نوار ويا کادر ارتباطي در صفحه اصلي وجود دارد، اما فقط "ارائه اطلاعات شما" را بدون توضيح در مورد اينکه چرا بايد ارائه شود، ارائه مي دهد. اين بيشتر درباره مشتري است تا شرکتي که با مشتري در ارتباط است.
10. آيا وب سايت اطلاعات درستي را درباره محصول و / يا ارائه خدمات شما ارائه مي دهد؟ من فکر مي کنم که وب سايت اطلاعاتي در مورد ارائه خدمات خود ارائه مي دهد، گرچه به دليل مقدار زيادي از مسائل مربوط به برنامه نويسي، بخش هاي مختلف توصيف سرويس ها دشوار يا غيرممکن خواهد بود.
11.آيا  وب سايتتان در مورد نقاط ضعف بازديد کننده و راه حل مطابق با شما صحبت مي کند؟نه، نه واقعا. وبسايت در مورد خدمات و صنعت خود صحبت مي کند. اين با بازديد کننده در سطح شخصي ارتباط برقرار نمي کند و يا سعي در ارتباط با مشکلات يا نقاط ضعف آنها ندارد.
 12. آيا هر چيز را به بازديدکنندگان پيشنهاد مي دهيد يا فقط از بازديدکنندگان تقاضا مي کنيد؟ يک صفحه "منابع لينک" وجود دارد، اما اين به سادگي لينک هاي وب سايت هاي صنعتي است که براي بازديد کننده وب سايت به طور متوسط نوشته نشده است. آنها ارزش کمي دارند. بنابراين وب سايت خود را مهيا نمي کنند. اين تقاضا را دارند که تماس بگيرند و يا آدرس ايميلتان را دريافت کنند.
13. آيا وب سايت Web 2.0 دوستانه است؟ هيچ اشاره اي به رسانه هاي اجتماعي وجود ندارد، لينک وبلاگ، بازديد کننده وب سايت را به يک URL کاملا جديد در Blogger مي برد. به جاي استفاده از وبلاگ براي آوردن افراد به وب سايت، آنها را دور مي کنند. هيچ  RSS يا گزينه هاي به اشتراک گذاري وجود ندارد. فيلم ها در دامنه ميزباني مي شوند و از YouTube استفاده نمي کنند. اين وب سايت به سختي آن را با وب 1.0، به غير از وب 2.0، مي سازد.
14. اگر شما بازديد کننده وب سايت بوديد، آيا تلفن را برميداشتيد و تماس ميگرفتيد؟  جواب منفي است. ارائه ماهيت خدمات Randy باعث ميشود بازديد کننده احساس کند که شرکت Randy يک شخصيت مجرب در صنعت خود است، که او و همکارانش قابل اعتماد هستند و اين شرکت در زمينه تخصصشان بسيار آگاه هستند.به نظر من وب سايتش هيچ کاري براي انتقال اين ويژگي ها ندارد. و تعداد زيادي رقيب در اين زمينه وجود دارد، بنابراين من معتقدم که بازديد کنندگان به سادگي به يکي ديگر از ارائه دهندگان خدمات مراجعه مي کنند.
15. آيا وب سايت شما در دستيابي به اهداف شرکتتان کمکتان مي کند يا مانع شما مي شود؟  به نظر من اين وب سايت اهداف Randy را مختل مي کند. من با Randy صحبت کرده ام و من Randy را دوست داشتم.وب سايت او باعث ميشود که من آن را به همان شکل احساس نکنم. زمان آن است که، مشغول به کار شود و به من نگويد که به چه چيزي نياز دارد ويا يخواهد بداند اين احساس به Randy و شرکت او تغيير ميکند و باعث مي شود که احساس کنيد که اين شرکت قديمي است، سخت کار مي کند و اصلا با من ارتباط برقرار نمي کند.

سئو انجام شود يا نه
وقتي من با رندي صحبت کردم، به او گفتم که او را به عنوان يک مشتري سئو انتخاب نخواهم کرد. من گفتم که او را به عنوان يک مشتري دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سئو در چارچوب اهداف بازطراحي قرار مي دهم
.
چرا کسب و کار و تجارت را دور مي کنم؟ من فقط مي خواهم يک مشتري بتواند خدمات سئو خود را حفظ کند، ميخواهم بتوانم مشتري را به اهداف خود برسانم. هدف Randy اين بود که صداي تلفن همراهش را بسازد. تشويق Randy  به صرف هزينه در مشاوره براي SEO، در حالي که کاملا درباره وب سايت ميدانيم خودش وحشتناک و غير اخلاقي است. يا حداقل من، احساس مي کنم که کار اشتباهي را دنبال ميکنم. او مي خواهد پول را هدر دهد، زيرا هر ترافيکي که به وبسايتش رانده مي شود، بي فايده خواهد بود. بنابراين در پايان، خدمات سئو من به هدف نهايي مشتريان جديد نمي رسد. من بايد يک برنامه اي را فردا براي طراحي مجدد وب سايت پيشنهاد دهم. اگر Randy تصميم به رد طراحي مجدد وب سايت بگيرد و تصميم بگيرد با يک شرکت سئو ديگر کند، من با اين نتيجه موافق هستم.ممکن است من آن را دوست نداشته باشم، اما مي دانم که سعي کردم سطح انتظارات خود را تنظيم کند و او را در مسير درست هدايت کنم. بقيه به Randy موبوط است.

طراحی وب
| دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
پاسخ
میشه در مورد نکات آموزشی سئو بیشتر مطلب قرار بدید ؟
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
 دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
پاسخ
مطلب جالبی بود.
ولی فونتش بد بود
پاسخ
چه توضیح کامل و مفیدی بود با حوصله تمام متن خواندم

البته یه کم فرار بود حالا میخوام بنویسم

ممنون
| دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  طراحی سایت مهندسی کامپیوتر forouzan99 1 511 2018/09/22، 01:42 PM
آخرین ارسال: ratin
  طراحی سایت مکانیکی خودرو forouzan99 0 365 2018/07/05، 07:36 AM
آخرین ارسال: forouzan99
  طراحی سایت آژانس باربری و حمل و نقل forouzan99 0 330 2018/07/04، 09:16 AM
  طراحی سایت صنعت نفت و گاز forouzan99 0 297 2018/07/04، 09:16 AM
  طراحی سایت مشاوره forouzan99 0 279 2018/07/03، 08:41 AM